BIOGRAPHY

24. december 2016 at 21:20

Christina Maria Aguilera se narodila 18. prosince 1980 ve Staten Island, New York. Xtina je americká popová zpěvačka. Podepsala smlouvu s RCA Records po nahrání písně Reflection pro film Mulan. Její debutové album Christina Aguilera (1999) mělo úspěch jak u veřejnosti, tak i u kritiků a v roce 2000 jí toto album vyneslo cenu Grammy za nejlepšího nováčka. Záhy vydala latino-popové album Mi Reflejo, za něž vyhrála v roce 2001 latinskou Grammy za nejlepší popové album a také vánoční album My Kind of Christmas a obě tato alba se velmi dobře prodávala.

V roce 2002 jí vyšlo druhé studiové album Stripped, na kterém se značně kreativně podílela. Kritiky dostávalo různé a Christina za něj dostala další cenu Grammy, avšak její zjevně sexuální image během propagování tohoto alba se stala terčem silné kritiky a posměchu. Její třetí studiové album Back to Basics (2006) obsahuje prvky soulu, jazzu a blues. Dobře se prodává a dostalo dobrou kritiku a zajistilo Aguileře dvě nominace na Grammy.

Šesté studiové album Bionic vyšlo 8. června 2010. Aguilera na něm spolupracovala s Lindou Perry, anglickou zpěvačkou M.I.A. nebo americkou rapperkou Nicki Minaj. Album Bionic, na kterém se zpěvačka odklonila od popu k elektronice a taneční hudbě se dočkalo smíšeného přijetí od veřejnosti. Prodeje alba zůstaly za očekáváním, deska v prvním místě debutovala až na třetím místě amerického žebříčku s prodejem 110,000 tisíc kusů. Krátce po vydání počinu zpěvačka ukončila propagaci desky a zrušila i nadcházející letní turné. Jako důvod uvedla nedostatek času na přípravu. Album Bionic je prvním v kariéře zpěvačka, za které neobdržela žádnou nominaci na cenu Grammy. Zpěvačka později v jednom z rozhovorů řekla: "Byla jsem na desku opravdu pyšná. Propagaci jsme zvládli dobře, ale výsledek ovlivnilo spoustu dalších aspektů. Nic mě ale nezastaví, je to motivace pro další práci." 15. listopadu 2010 obdržela Christina svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

V listopadu 2010 byl uveden do kin film Varieté, ve kterém Christina Aguilera ztvárnila hlavní roli měšťanské holky Ali Rose, která najde lásku a úspěch v losangeleském burleskním klubu. K filmu byl natočen i soundtrack, na který nazpívala celkem osm písní. Po boku Aguilery se ve filmu objevila zpěvačka Cher a herci Stanley Tucci, Eric Dane, Kristen Bell a Cam Gigandet.

9. listopadu 2012 Christina vydala své 5 studiové album, nesoucí název "Lotus". Christina na tomto albu popisuje své zážitky a pocity z posledních pár let. Lotus je (jak ona sama říká) jako znovurození! Z alba vzešel velmi úspěšný pilotní singl Your Body, který jako první Christinin klip obdržel VEVO certifikaci. Další dva signgly, Let There Be Love a Just A Fool už tak úspěšné nebyly. Neznámo kde se totiž zasekla propagace jinak podařeného alba, tudíž se úspěchy nedostavily.
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama